Víno JaKUBA ... víno ze-mě

    je nové vinařství, které vzniklo ve Velkých Pavlovicích, v centru velkopavlovické vinařské podoblasti, v mikroregionu Modré hory. 
    Nováčkem je ale pouze název. Víno JaKuba se vyčlenilo z tradičního velkopavlovického vinařství Lacina, které si za svou historii  získalo velký zájem milovníků vína díky vysokému standardu kvality, který drží ročník od ročníku od svého vzniku až dodnes.

Image
Image

... víno země

    Víno JaKuba si ke svému názvu připisuje přívlastek ...víno ze-mě, v němž se odráží celá filozofie našeho vinařství. Chceme totiž, aby byl přívlastek ...víno ze-mě vnímán ve dvou významech.
    Tím prvním významem je víno ZEMĚ, naší krásné jihomoravské země, kde jsme se narodili my a kde se každý rok rodí na různých typech půd a na různých tratích hrozen, který se pak proměňuje v lahodná vína. Chceme tím říct, že právě země je tím hlavním vinařem, protože jak stará pravda říká, víno se dělá ve vinohradě. Práci na našich přibližně šesti hektarech vinic proto věnujeme velkou péči a naše vína jsou důkazem, že se tato péče vyplácí.

... víno ze mě

   Druhým významem přívlastku ...víno ze mě je to, že vínům dáváme i něco z nás. Se surovinou, kterou nám země dala, zacházíme šetrně ve všech fázích výroby, která využívá moderní technologie. Zároveň se však držíme hesla, že v jednoduchosti je krása a nevyužíváme dnešní široké nabídky nejrůznějších prostředků ovlivňujících víno. Jsme malé rodinné vinařství a nemáme ambice stát se velkým. Chceme Vám víno nalít, s Vámi si s ním ťuknout a s Vámi si přitom povídat jak o víně, tak o životě. Tento osobní rozměr vztahů s milovníky našich vín je pro nás velmi důležitý. A když si láhev odvezete domů, tak chceme, abyste si na nás v dobrém vzpomněli, až ji doma otevřete.

Image

Proč název JaKUBA ?

   To má také svůj význam, ale ten Vám vysvětlíme osobně, až přijedete k nám.